Data publikacji w serwisie:

#jestemzUAM: Katarzyna Przewęzikowska

Przedstawiamy Państwu absolwentkę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Katarzynę Przewęzikowską – wieloletnią menadżerkę z obszaru Public Relations i CSR.

Imię i nazwisko: Katarzyna Przewęzikowska

Ukończony kierunek oraz wydział: Filologia polska, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

Obecne stanowisko: Menadżerka ds. relacji zewnętrznych i CSR

UAM rozwinął we mnie...

...bardzo trudno wskazać jedną umiejętność. Postrzegam studia polonistyczne jako wspaniałą okazję do wszechstronnego rozwoju humanistycznego. Sposób prowadzenia zajęć oraz wspaniałe podejście profesorów pozwoliły mi rozwinąć umiejętność dyskusji, opartej nie tylko na wymianie poglądów, ale również poznania wielu perspektyw i wykorzystania różnych sposobów komunikacji.

Najlepiej wspominam...

...ostatni rok pracy nad moją pracą magisterską, poświęconą mimetyczności fotografii, którą pisałam pod okiem prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej, obecnej rektorki UAM. Dzięki niej nie tylko mogłam spełnić marzenie i udać się w najpiękniejszą podróż literacką, ale pracowałam ze wspaniałą mentorką i jedną z najlepszych profesorek w Polsce. Sposób w jaki mnie wspierała, przekazywała wskazówki, zachęcała do zadawania sobie nieoczywistych pytań, nadal inspiruje mnie w dotychczasowej pracy.

Największym wyzwaniem...

...było zaliczenie egzaminu z literatury średniowiecznej na pierwszym roku z wybitnym znawcą literatury staropolskiej prof. dr. hab. Tadeuszem Witczakiem, który w rezultacie zdałam, ale który kosztował mnie wiele nerwów i olbrzymiego przygotowania. Obcowanie z takimi osobowościami, niesamowitymi literaturoznawcami, językoznawcami oraz badaczami to było wielkie wyzwanie, ale i inspiracja, by skorzystać z ich wiedzy i rozwijać siebie.

Fot. Dana Puciłowska