Data publikacji w serwisie:

#jestemzUAM: Michalina Kowala

Michalina Kowala – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UAM, doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UAM, skrzypaczka. Zapraszamy do lektury wspomnień!

Imię i nazwisko: Michalina Kowala

Ukończony kierunek oraz wydział: Prawo, Wydział Prawa i Administracji UAM

Obecne stanowisko: doktorantka II roku w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UAM w dyscyplinie nauki prawne

UAM dał mi...

...szansę na wszechstronny rozwój. Studia na Wydziale Prawa i Administracji na UAM były dla mnie czasem wyzwań i odkryć. Brałam udział w wielu konferencjach oraz konkursach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Rozwijałam się również zawodowo. W trakcie studiów odbyłam staże w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz w Kancelarii White & Case w Paryżu. Czas studencki wiązał się dla mnie także z rozwojem artystycznym. Będąc studentką instrumentalistyki w klasie skrzypiec na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, mogłam wielokrotnie dzielić się moją pasją do muzyki, występując na Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki, na Festiwalu Cin_Art czy innych uroczystościach uniwersyteckich.

Najlepiej wspominam...

...udział w projekcie naukowo-badawczym „Debaty o wolności słowa. Między prawem a odpowiedzialnością”, który miał na celu upowszechnienie wiedzy na temat swobody wypowiedzi i jej granic. Przedsięwzięcie było dla mnie intelektualną przygodą i źródłem cennych doświadczeń. Mierzenie się z presją czasu i stawianie czoła wielu trudnościom organizacyjnym stanowiły wyzwanie. Życzyłabym sobie jednak więcej tak inspirujących wyzwań okraszonych ciekawymi spotkaniami oraz miłymi i wartościowymi przeżyciami.

Największym wyzwaniem...

...było łączenie roli studentki, organizatorki wydarzeń naukowych, uczestniczki konferencji i konkursów oraz skrzypaczki. W roku akademickim 2017/2018 do tych wszystkich ról dołączyła także rola wiceprezesa Koła Naukowego Prawa Rzymskiego „Bona Fides”. Aktywność na wielu polach wymagała umiejętności dobrego organizowania czasu i wiele wytrwałości. Do każdego nowego wyzwania podchodziłam z pasją, a wszystkie te doświadczenia pozwoliły mi nie tylko zdobyć wiedzę i kształcić mój warsztat, ale także poznać prawdziwych pasjonatów prawa i przyjaciół.