Data publikacji w serwisie:

#jestemzUAM: Olga Kotyk

Kolejny cykl #jestemzUAM rozpoczynamy wspomnieniami Olgi Kotyk – założycielki i prezeski fundacji WEB-KORKI, od 11 lat związanej z działalnością społeczną, wyróżnionej w 2023 roku przez magazyn Forbes Polska w zestawieniu „25 under 25” oraz „23 kobiet, które warto obserwować w 2023 roku”.

Imię i nazwisko: Olga Kotyk

Ukończony kierunek oraz wydział: Lingwistyka stosowana, Wydział Neofilologii

Obecnie wykonywany zawód: Specjalista ds. Marketingu / Prezes Fundacji WEB-KORKI

UAM dał mi...

...możliwość łączenia mojej ogromnej pasji, czyli tworzenia dużej organizacji charytatywnej, wyrównującej szanse edukacyjne dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczej, z nauką w trybie dziennym. Ponadto, dał mi niezwykłą szansę na przeprowadzenie badań skupiających się na motywacji do nauki języków obcych wśród podopiecznych mojej fundacji. Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam napisać pracę magisterską na temat mi najbliższy i otrzymać ogromne wsparcie od mojej pani promotor prof. Magdaleny Aleksandrzak.

Najlepiej wspominam...

...większość wykładowców, którzy bardzo wsparli moją inicjatywę, a co więcej przyczynili się m.in. do zorganizowania niezapomnianego weekendu rozwoju dla podopiecznych i wolontariuszy mojej fundacji.

Największym wyzwaniem...

...mimo wszystko było łączenie moich aktywności (fundacji, pracy oraz codziennej nauki), ale z pomocą cudownej kadry mogłam to wszystko pogodzić. UAM będę zawsze wspominać najcieplej!

Fot. Archiwum prywatne