Data publikacji w serwisie:

#jestemzUAM: Szymon Niedziela

W ramach cyklu #jestemzUAM zapraszamy do lektury wspomnień Szymona Niedzieli – przedsiębiorcy, współwłaściciela Panda Group sp. z o.o., absolwenta Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.

Imię i nazwisko: Szymon Niedziela

Ukończony kierunek oraz wydział: Informatyka, specjalizacja: inżynieria oprogramowania, Wydział Matematyki i Informatyki

Obecne stanowisko: przedsiębiorca, współwłaściciel Panda Group sp. z o.o.

UAM dał mi...

...ogromną dawkę wiedzy z zakresu matematyki, jak i informatyki. Początkowo nie rozumiałem, dlaczego na kierunku informatycznym mamy tak wiele przedmiotów związanych z matematyką. Po latach uświadomiłem sobie, jaki wpływ miały te zajęcia na mój sposób myślenia, umiejętność rozwiązywania problemów oraz kompetencje analityczne.

Najlepiej wspominam...

...projekty grupowe z zakresu inżynierii oprogramowania. Jestem wdzięczny prowadzącym i wykładowcom za możliwość proponowania własnych pomysłów na aplikacje w ramach zaliczeń. Ta swoboda stworzyła niepowtarzalne możliwości realizacji praktycznych projektów z dużo większym zaangażowaniem niż realizacja tego samego tematu, co pozostałe grupy. Projekty zespołowe dawały namiastkę komercyjnych realizacji, w których musieliśmy poradzić sobie z pracą grupową, łączeniem wielu technologii oraz ograniczonego budżetu, którym w naszym przypadku był nasz czas.

Największym wyzwaniem...

...było zaliczenie pierwszej sesji egzaminacyjnej. Po pierwszym semestrze studiów na UAM nadszedł czas, aby zmierzyć się z egzaminami, które miały ocenić zdobytą wiedzę i umiejętności. Nauczyłem się być bardziej systematyczny i podejmować trudne decyzje, gdy brakowało czasu na przygotowanie do każdego egzaminu. Zrozumiałem, że wyzwania są nieodłączną częścią procesu edukacyjnego i że kluczem do sukcesu jest wytrwałość, systematyczność i determinacja.

Fot. Krystian Eryński