Data publikacji w serwisie:

Międzynarodowe Spotkanie Rusycystów

W dniach 11-13 września 2019 roku Instytut Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej na Wydziale Neofilologii organizuje kolejną XVI Konferencję Międzynarodową z cyklu „RUSYCYSTYKA EUROPEJSKA A WSPÓŁCZESNOŚĆ”. W tegorocznej Konferencji udział zapowiedziało blisko 80 uczestników ze znaczących ośrodków naukowych z kilku państw Europy, m. in. Polski, Rosji, Ukrainy, Czech, Niemiec, Słowacji, Armenii, Irlandii i Estonii.

Idea organizowania takich spotkań narodziła się w Instytucie Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej na długo przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Tegoroczna edycja tego międzynarodowego forum poświęcona będzie wymianie doświadczeń i prezentacji aktualnych badań w dziedzinie szeroko rozumianej filologii rosyjskiej. I tak sekcja językoznawcza (I) zajmie się językiem rosyjskim w konfrontacji z innymi językami, a także innowacjami w leksyce współczesnego języka rosyjskiego na przełomie XX i XXI wieku (sekcja II). Sekcja literaturoznawcza (III) zaplanowała dyskusję z zakresu pierwiastka ironicznego w literaturze. Badacze z sekcji komparatystyki literacko-kulturowej (IV) przedyskutują problemy związane z rozumem w rosyjskiej przestrzeni kulturowej.
Konferencja będzie okazją do wzajemnego poznania się, wymiany myśli i poglądów, które z powodzeniem będzie można wykorzystać w praktyce badawczej i dydaktycznej.

Organizatorzy zapraszają do udziału w tym interesującym przedsięwzięciu.

Więcej na stronie www.ifros.amu.edu.pl