Data publikacji w serwisie:

Dwie noblistki z UAM

Studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostały laureatkami tegorocznego konkursu Studencki Nobel. Uczącą się na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Antoninę Tosiek nagrodzono w kategorii Dziennikarstwo i Literatura. Julia Orłowska z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa zwyciężyła w kategorii Działalność Społeczna.

- Bardzo się cieszę, że moje działania i “próby piórem”, zarówno artystycznym, jak i krytycznym i badawczym, zostały w taki sposób docenione. To wielka frajda i wielka radość - mówi Antonina Tosiek.

- Nagrodę traktuję jako zwieńczenie kilku lat pracy na rzecz lokalnych społeczności, która zawsze była mi bardzo bliska – komentuje zwycięstwo Julia Orłowska - Marzy mi się, żeby zawsze wrażliwość społeczna była nagradzana, premiowana – dodaje laureatka.

Podczas gali finałowej Studenckiego Nobla, która odbyła się w niedzielę 23 maja, ogłoszono nazwiska w sumie dziewięciorga tegorocznych laureatów. Transmisję z wydarzenia można obejrzeć pod adresem: https://www.facebook.com/StudenckiNobelpl/videos/922031685252091

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach-zarówno naukowych, artystycznych jak i społecznych. Jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki, ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu. Dodatkowe informacje: https://www.studenckinobel.info

Nagranie z komentarzami noblistek z UAM: https://bit.ly/2St4RhZ - realizacja: Jagoda Haloszka, Zuzanna Kaczmarek.

Zdjęcia:

Julia Orłowska - fot. Edyta Bartkiewicz

Antonina Tosiek - fot. Maksymilian Rigamonti

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048