Kandydaci coraz bliżej bycia studentami UAM

Decyzje już podjęte. Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz studia stacjonarne jednolite magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w roku akademickim 2024/2025 do 11 lipca mieli czas, aby zarejestrować się w Systemie Internetowej Rekrutacji, dokonać zapisu na kierunek i specjalność oraz wnieść opłatę rekrutacyjną. W SIR pojawiło się niemal 30 tysięcy zapisów. Teraz kandydatom pozostaje czekać do 19 lipca, kiedy zostaną ogłoszone wyniki postępowania kwalifikacyjnego.

Najwięcej osób chciało w tym roku studiować psychologię (2194 osób z przypisaną opłatą rekrutacyjną), prawo (1485 osób z przypisaną opłatą rekrutacyjną) oraz filologię angielską (1181 osób z przypisaną opłatą rekrutacyjną).

Jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce, największą popularnością także cieszył się kierunek psychologia (18,28 osoby z przypisaną opłatą na jedno miejsce), a ponadto kierunek filologia koreańska (13,67 osoby z przypisaną opłatą na jedno miejsce) oraz kierunek zarządzanie i prawo w biznesie (10,94 osoby z przypisaną opłatą na jedno miejsce).

Rekrutacja na UAM ruszyła 1 czerwca. Na kandydatów czeka 15 tys. miejsc na ponad 200 kierunkach i specjalnościach, na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich, w języku polskim i angielskim. Rekrutacja na UAM odbywa się całkowicie online, poprzez System Internetowej Rekrutacji (https://rekrutacja.amu.edu.pl).

Fot. Adrian Wykrota

Agnieszka Książkiewicz