Korona Polski w 3D na każdym smartfonie!

Planujesz zdobyć kolejny szczyt, wybierasz się w wakacje z ukochaną osobą/rodziną w Polskie góry? Jeśli tak, to od dzisiaj możesz skorzystać z serwisu "Korona Gór Polski 3D". Serwis dedykowany na smartfony opracowali studenci kierunku "Kartografia i geomatyka" jako zaliczenie przedmiotu "Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość" prowadzonego przez dr inż. Łukasza Halika z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Wchodząc pod adres kgp3d.amu.edu.pl, każdy użytkownik będzie miał możliwość zobaczenia w 3D wszystkich 28 szczytów "Korony Gór Polski". Poza widokiem 3D można również sprawdzić, co widać stojąc na szczycie. Osoby posiadające nowsze smartfony (obsługujące ARCore) mogą również wyświetlić model 3D “u siebie” tj. na własnym biurku czy też podłodze (rozszerzona rzeczywistość). Po wirtualnych wojażach, każdy chętny będzie mógł również umieścić za darmo zdobyty szczyt jako model 3D na własnej stronie internetowej/blogu, korzystając z kodu umożliwiającego osadzenie modelu na zewnętrznych serwisach.

Przemysław Stanula