Data publikacji w serwisie:

Kosmicznie na UAM

Od Moraska do Marsa, kosmos zaczyna się na Ziemi, niesporczaki w astrobiologii – to tylko niektóre z zagadnień Dnia Badań Kosmicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jednym z gości wydarzenia, które odbędzie się w najbliższy piątek, 23 lutego, na Wydziale Fizyki, będzie Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, prof. Grzegorz Wrochna.

Dzień Badań Kosmicznych to okazja do zapoznania się z kierunkami badań, które są realizowane na UAM i dotyczą przestrzeni kosmicznej – prezentacje będą przedstawiać naukowcy reprezentujący 6 wydziałów. Prelegenci opowiedzą o badaniach astronomicznych, geologii planetarnej, aspektach prawnych działalności kosmicznej, badaniach nad szansami dla życia w przestrzeni kosmicznej, eksploracji Marsa i związanymi z tym wyzwaniami.

Organizatorami wydarzenia są: Prorektor UAM ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką prof. Michał Banaszak, Szkoła Nauk Ścisłych, Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza UAM oraz Wydział Fizyki UAM.

Szczegółowy program Dnia Badań Kosmicznych na UAM znajduje się w załączniku. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa do godz. 17:30.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
program szczegółowy_DBK UAM.pdf 20.02.2024 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF program szczegółowy_DBK UAM.pdf(271.8 KB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048