Data publikacji w serwisie:

Lubuskie Wawrzyny 2020 - rozdane

Podczas gali w bibliotece im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, wręczono w czwartek, 25 lutego br., Lubuskie Wawrzyny za 2020 rok – prestiżowe wyróżnienia przyznawane za publikacje w kategoriach: literatura, nauka i dziennikarstwo.

Z uwagi na pandemię gala odbyła się bez udziału publiczności, ale można było ją śledzić na żywo za pośrednictwem transmisji on-line. .

Lubuski Wawrzyn Literacki w kategorii „poezja” został przyznany Czesławowi Markiewiczowi za tomik „Tropy”, natomiast w kategorii „proza” nagrodę otrzymał Krzysztof Fedorowicz za książkę pt. „Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu”.

Nagrodę w kategorii literaturynaukowej - Lubuski Wawrzyn Naukowy otrzymał Dariusz Aleksander Rymar za publikację pt. „+Przegrałem jak żołnierz+: Zdzisław Morawski (6 IX 1926-28 X 1992) - biografia polityczna”.

W ramach Lubuskiego Wawrzynu Naukowego przyznano dodatkową Nagrodę Rektora UAM w Poznaniu dla Najlepszej książki popularnonaukowej 2020, którą otrzymali: Krzysztof Gajda, Paweł Czechowski, Ryszard Orzechowski i Robert Rektor za książkę „Atlas rozmieszczenia motyli dziennych parków krajobrazowych województwa lubuskiego”.

Lubuski Wawrzyn Dziennikarski trafił do dziennikarki prasowej, Mai Sałwackiej za reportaże w „Gazecie Wyborczej”.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe oraz srebrne pióra autorstwa żarskiej artystki Anety Pabjańskiej-Moskwy. Do konkursu we wszystkich trzech kategoriach nadesłano 71 zgłoszeń.

Organizatorami konkursu są: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp.

Relacja z Gali znajduje się pod linkiem: https://www.facebook.com/145211938830635/videos/1167614960364367

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497