Pomoc na granicę polsko-białoruską

Dary na rzecz potrzebujących pomocy trafią na polsko-białoruską granicę. Zbiórkę zorganizował Wydział Socjologii UAM, a transport wyruszył wczoraj, 17 listopada, z Kampusu Ogrody UAM.

Na granice trafi woda butelkowana oraz żywność (bakalie, batony proteinowe, czekolady bez mleka, itd.), materiały higieniczne, woda utleniona, podstawowe leki, koce termiczne, śpiwory, czołówki, a także plecaki, ładowarki i powerbanki. Potrzebne rzeczy na miejsce zbiórki przynosili nie tylko pracownicy UAM, ale także mieszkańcy Poznania. Wszystko przekazane zostanie działającej na pograniczu polsko-białoruskim Grupie Granica, której członkowie starają się dotrzeć w lasach do potrzebujących.

-Wysyłamy dary dla osób, które cierpią nie tylko niewygody, ale cierpią w sytuacji, której większość z nas nie jest sobie w stanie wyobrazić na pograniczu polsko-białoruskim - mówił dr Maciej Frąckowiak z WS UAM, współorganizator zbiórki.

fot. Przemysław Stanula

Przemysław Stanula