Data publikacji w serwisie:

Poznają UAM bez progów i barier

„Gdzie znaleźć przydatne książki?”, „W jakim miejscu zjeść smaczny i niedrogi obiad?”, „W którym budynku odbywają się zajęcia?” – to tylko niektóre z wielu pytań, jakie na początku października zadają sobie nowoprzyjęci studenci I roku. Wśród nich jest także grupa osób, dla których równie istotne są pytania o dostępność windy w budynku czy możliwość nauki języka, gdy nie słyszy się lektora. To właśnie dla studentów z niepełnosprawnościami, którzy rozpoczynają przygodę z uczelnią, przygotowane zostało Spotkanie Adaptacyjne, które trwa w dniach 22 - 25 września.

Uczestnicy spotkali się w poniedziałek z JM Rektorem prof. Andrzejem Lesickim i z Prorektor ds. Studenckich prof. Bogumiłą Kaniewską.

Studenci odwiedzą m.in. Pracownię Biblioteki Książki Mówionej oraz Multimedialną Pracownię Nauki Języków Obcych. Ze swoją działalnością zaznajomi nowych żaków Parlament Samorządu Studentów; odwiedzą oni także obiekty sportowe na kampusie Morasko.

Spotkanie adaptacyjne jest dla studentów okazją, aby poznać się nawzajem i zintegrować z organizatorami – Biurem UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami oraz Zrzeszeniem Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra".

Fot. Przemysław Stanula

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048