Spotkanie wielkopolskich parlamentarzystów z władzami rektorskimi UAM

W poniedziałek, 20 stycznia parlamentarzyści ziemi wielkopolskiej spotkali się z władzami rektorskimi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na doroczne spotkanie do Sali Lubrańskiego zaprosił posłów i senatorów rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki. Podczas spotkania podsumowano najważniejsze wydarzenia obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, przedstawiono informacje o ubiegłorocznych osiągnięciach UAM, takich jak zwycięstwie w konkursie Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza oraz znalezienie się, w ramach konsorcjum EPICUR, w gronie pierwszych Uniwersytetów Europejskich. Władze UAM poinformowały także o zakończeniu Wieloletniego Programu Inwestycyjnego, którego realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia parlamentarzystów poprzedniej i obecnej kadencji, za co podziękowano obecnym na spotkaniu posłom i senatorom. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele władz wojewódzkich i miasta Poznania.

Na początku spotkania zgromadzeni minutą ciszy oddali hołd zmarłemu prof. Stanisławowi Lorencowi, byłemu rektorowi UAM.

Fot. Przemysław Stanula

Agnieszka Książkiewicz