Data publikacji w serwisie:

Konkurs EU TalentOn 2024

Konsorcjum Akademickie – Katowice Miasto Nauki oraz Komisja Europejska zapraszają naukowców, studentów i doktorantów z europejskich uniwersytetów i instytucji do udziału w EU TalentOn 2024 – konkursie dla młodych badaczy.

EU TalentOn 2024 to konkurs dla młodych naukowców (w wieku 21-35 lat) z krajów europejskich i krajów stowarzyszonych z programem Horyzont Europa. Celem konkursu jest zachęcenie młodych, zdolnych umysłów do proponowania nowych, kreatywnych rozwiązań najbardziej palących problemów świata.

Uczestnicy będą pracować w grupach, tworząc propozycje w jednym z 5 obszarów naukowych odpowiadających 5 misjom UE w programie Horyzont Europa (Adaptation to Climate Change, Cancer Prevention and Care, Restore our Ocean and Water, 100 Climate-Neutral and Smart Cities, A Soil Deal for Europe).

Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne o wartości 75 000 EUR.

Konkurs jest finansowany przez Unię Europejską i będzie sztandarowym wydarzeniem w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 w dniach 9-14 września 2024 r. Koszty związane z transportem, zakwaterowaniem i wyżywieniem zostaną pokryte przez Komisję Europejską.

Wszystkie szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie konkursu EU TalentOn 2024.

Termin rejestracji upływa 7 lipca 2024 roku.