Konferencja naukowa „Współczesne problemy ochrony praw człowieka”

Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego „Pro Publico Bono” oraz Zakład Prawa Konstytucyjnego, działające na Wydziale Prawa i Administracji UAM, serdecznie zapraszają na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową „Współczesne problemy ochrony praw człowieka”.

Wydarzenie zostanie przeprowadzone w formie zdalnej na platformie MS Teams 10 grudnia 2022 r. (sobota).

Podczas tegorocznej edycji analizie zostaną poddane następujące obszary tematyczne:

• Zbrodnia ludobójstwa, zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne, zbrodnia agresji,
  • Status prawny cudzoziemców i cudzoziemek w Polsce oraz w innych państwach Unii Europejskiej,
  • Ograniczenia praw człowieka w stanach nadzwyczajnych.

Osoby zainteresowane uczestnictwem biernym proszone są o rejestrację. Zarejestruj się!

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Wydziału Prawa i Administracji UAM.

Dowiedz się więcej!