Data publikacji w serwisie:

W dialogu. Nowe wizje nauczania historii

W dniach 30 czerwca – 2 lipca 2022 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja „W dialogu. Nowe wizje nauczania historii”. Jej współorganizatorem jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Konferencja odbędzie się z okazji 50-lecia istnienia Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej. Udział wezmą historycy, dydaktycy i nauczyciele z Niemiec, Polski i innych sąsiednich krajów europejskich.

W centrum debat znajdą się ponadnarodowe podręczniki i proces ich powstawania, aktualne wyzwania dla nauczania historii w Polsce, Niemczech i Europie, a także działania innych dwustronnych komisji podręcznikowych, praktyków z zakresu edukacja muzealnej i działalności miejsc spotkań. Zaprezentowany zostanie także czwarty tom z serii wspólnych podręczników „Europa. Nasza historia / Europa – Unsere Geschichte”, w której powstaniu Komisja odegrała znaczącą rolę.

Więcej informacji wraz z programem konferencji znajdziesz na stronie internetowej Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej: Warszawska konferencja Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej z okazji 50-lecia jej działalności