Jeszcze większa pomoc w ramach programu „Solidarni z Ukrainą”

Informujemy o wydłużeniu terminu złożenia wniosków do programu „Solidarni z Ukrainą” do 4 kwietnia 2022 r. Ponadto, program został rozszerzony o kierunek lekarsko-dentystyczny i możliwość organizacji kursów językowych w ramach działań uczelni nadzorowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Ze względu na wojnę w Ukrainie oraz w poczuciu solidarności z tamtejszym środowiskiem akademickim i naukowym, Narodowa Agencja Wymiany akademickiej podjęła w ramach rządowej inicjatywy szereg działań wspierających osoby chcące podjąć studia w Polsce. Dzięki inicjatywie „Solidarni z Ukrainą” studenci i doktoranci zza wschodniej granicy zyskali możliwość różnych form kształcenia. Teraz program został rozszerzony o kierunek lekarsko-dentystyczny i możliwość organizacji kursów językowych w ramach działań uczelni nadzorowanych przez Ministra Zdrowia. Zwiększono także kwotę środków finansowych dla uczelni nadzorowanych przez Ministra Zdrowia.

W związku ze zmianami wydłużony zostaje nabór – do 4 kwietnia.

Wymagania dotyczące studentów i doktorantów, których gotowi są przyjąć uprawnieni wnioskodawcy:

Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022 roku i którzy:

• byli studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022 lub
  • odbywali na Ukrainie studia doktoranckie (aspirantura) w roku akademickim 2021/2022.

Szczegóły naboru dostępne są w: Ogłoszeniu o naborze wniosków do programu

Informacje na temat wsparcia dla studentów i doktorantów oraz szczegóły inicjatywy „Solidarni z Ukrainą” dostępne są na stronie NAWA: www.nawa.gov.pl oraz www.researchinpoland.org, a także na dedykowanym kanale: ukraina.nawa.gov.pl oraz na profilach - NAWA Україна (@nawaukraine) – w social mediach.