Data publikacji w serwisie:

Fizyka w walce z nowotworami (Podcast „Tu Dzieje się Nauka”)

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka „Tu dzieje się nauka” – podcastu promującego koła naukowe oraz studenckie badania prowadzone na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zostań fizykiem medycznym! - namawia prowadzący Michał Larek po rozmowie z reprezentantkami Koła Naukowego Fizyków Medycznych w Radioterapii "Radius". To koło działające przy Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wielkopolskim Centrum Onkologii.

Natalia i Marta przekonywały, że praca fizyka medycznego jest dla ludzi lubiących wyzwania i nieustanny rozwój. Obie aktywnie promują ten zawód i wiążące się z nim wykształcenie. Rozwój tej specjalizacji umożliwia lepszą diagnostykę chorób nowotworowych oraz skuteczniejsze ich leczenie.

W podcaście opowiedziały też trochę o swojej działalności wolontariackiej, promowaniu profilaktyki raka piersi czy uczestnictwie w rozmaitych konferencjach naukowych. To bardzo potrzebna, bo uświadamiająca, rozmowa o problemie, którego nie powinniśmy ignorować.


Partnerem technicznym podcastu „Tu dzieje się nauka” jest Wydział Filozoficzny UAM. Nagrania finansowane są ze środków "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza". Projekt koordynuje dr Mariusz Szynkiewicz – uniwersytecki koordynator ds. kół naukowych.

Śledź podcast „Tu dzieje się nauka” w mediach społecznościowych i na platformach streamingowych:

Facebook - https://www.facebook.com/tudziejesien...
Instagram -  https://www.instagram.com/tudziejesie...
Spotify - https://open.spotify.com/show/1tVXX5B...
Castbox - https://castbox.fm/channel/id5374869
Google Podcasts - https://podcasts.google.com/feed/aHR0...