Poznaj laureatów II edycji BESTStudentGRANT

10 stycznia 2019 r. 12 laureatów II edycji konkursu BESTStudentGRANT odebrało dyplomy i symboliczne czeki w wysokości 5 000 zł na pierwsze badania z rąk JM Rektora UAM, prof. Andrzeja Lesickiego oraz Prorektora ds. kształcenia prof. Beaty Mikołajczyk.

Oto zwycięzcy konkursu:

Pani Emilia Brzóska

studentka I roku biologii na Wydziale Biologii

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Czy morfologia muszli jest dobrą cechą taksonomiczną wyróżniającą gatunek Vallonia enniensis”

Pan Konrad Cegielnik

student I roku biologii na Wydziale Biologii

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Spadek kondycji rodziców w wyniku wzmożonej presji drapieżniczej. Studia nad wybranymi gatunkami ptaków środowisk otwartych

Pani Kornelia Głowacka

studentka I roku Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych specjalność filologia klasyczna, sinologia

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Jednorożec. Studium komparatystyczne  grecko-rzymskich, chińskich, bliskowschodnich oraz afrykańskich wyobrażeń mitycznych i wybrane aspekty ich recepcji”.

Pani Dominika Górko

studentka I roku Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych specjalność filologia polska, filozofia

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Ironia jako światopogląd? O typach i funkcjach posługiwania się ironią w liryce Marcina Świetlickiego z odniesieniem do filozoficznych ujęć tropu”.

Pan Adam Kaczorowski

student II roku protetyki słuchu i ochrony przed hałasem na Wydziale Fizyki

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Zależność pomiędzy długotrwałą ekspozycją na poziomy hałasu powyżej progu występowania odruchu strzemiączkowego, a powstawaniem i pogłębianiem się ubytku słuchu u młodzieży w wieku 10-15 lat”.

Pani Karolina Król

studentka II roku filologii polskiej na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Czesław Miłosz i Stanisław Barańczak. Paralele i rozejścia na przykładzie recepcji Czarodziejskiej góry Thomasa Manna w twórczości obu poetów”.

Pani Joanna Larysz

studentka II roku filologii specjalność lingwistyka stosowana na Wydziale Neofilologii

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Badanie różnic i podobieństw kultury polskiej i niemieckiej na podstawie porównania reklam internetowych z okresu świątecznego”

Pani Natalia Pietras

studentka  II roku chemii na Wydziale Chemii

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Mechanochemiczna synteza borofosfonianów klatkowych”

Pan Wojciech Sławnikowski

student I roku Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Rola dzieci w filmach i filozofii twórczej Andrieja Tarkowskiego”

Pani Hanna Szczepanek

studentka I roku  English Linguistics: Theories, Interfaces, Technologies (ELTIT) na Wydziale Anglistyki

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Badanie wpływu języka angielskiego jako lingua franca na współczesną polszczyznę młodych użytkowników w dyskursie kulturowym na podstawie analizy blogów i mediów społecznościowych”

Pan Filip Wojnarowski

student  I roku biotechnologii na Wydziale Biologii

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Analiza porównawcza różnych technik konserwowania bakteriofagów z grupy Bastille w kontekście ich zastosowania do zwalczania chorobotwórczych i niepożądanych bakterii z rodzaju Bacillus”

Pani Olga Żyminkowska

studentka  I roku Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych specjalność filozofia

Tytuł nagrodzonego projektu:

„Filozofia w powieści Milana Kundery Życie jest gdzie indziej. Badania nad pograniczem tekstu filozoficznego i literackiego”.