Konferencja "Chemia w służbie kosmetyki"

22 listopada 2019 roku w sali 2.62 na Wydział Chemii UAM odbędzie się konferencja pod nazwą "Chemia w służbie Kosmetyki". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.

Konferencja ma na celu spotkanie społeczności studenckiej i akademickiej z ogólnopolskimi przedstawicielami przemysłu kosmetycznego. Wykłady wygłoszą m. in. przedstawiciele zakładów produkcyjnych, dostawców surowców i firm świadczących usługi dla sektora kosmetycznego.Będzie to trzynaste seminarium organizowane przez prof. Izabelę Nowak na Wydziale Chemii UAM.

Program konferencji:

9:00-9:05 Otwarcie seminarium

9:05-9:35 „W służbie pielęgnacji – o trzynastu grupach surowców stosowanych w branży kosmetycznej” – Agata Górska i Bartosz Szlauderbach – Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o.

9:35-10:05 „Społeczne i kulturowe aspekty wpływające na jakość wosków i żywic” – Lidia Michna – C.E. Roeper GmbH

10:05-10:35 „Global awakening” – kosmetyki inspirowane pięknem świata” – Magdalena Tomas-Szwaczyk – Univar Solutions

10:35-11:05 „Tak proste a tak cenne. Surowce wykorzystywane w produkcji dermokosmetyków w firmie Lefrosch” – Sylwia Ludek

– Lefrosch Sp. z o.o.

11:05-11:45 Przerwa kawowa połączona ze zwiedzaniem stoisk (BMP - Monika Gwizdała i Aleksandra Odwarzna; Anton Paar Poland Sp. Z o.o. – Helena Bogusz-Koziarska; Invanto Sp. z o.o. – Katarzyna Pikosz, Paweł Musiał, Marek Przybylski; Selwa Sp. z o.o. – Marcin Wachelka i Piotr Sztompka; Univar Solutions – Wojciech Urban)

11:45-12:15 „Stabilność kosmetyku – jak upewnić się, że produkt pozostaje tak dobry, jak nowy?” – Marek Przybylski – Invanto Sp. z o.o.

12:15-12:45 „Trendy i innowacje w surowcach kosmetyki naturalnej” – Adam Bętlewski – Madonis Sp. z o.o.

12:45-13:15 „Rola safety assessora w przemyśle kosmetycznym” – Joanna Fabrowska-Bala – Cosmetics Care

13:15-13:45 „My Way – śpiewająco o tworzeniu własnej marki?" – Karolina i Bernard Latanowicz – LaQ-Karolina i Bernard Latanowicz

13:45-15:00 Przerwa obiadowa połączona ze zwiedzaniem stoisk (BMP - Monika Gwizdała i Aleksandra Odwarzna; Anton Paar Poland Sp. Z o.o. – Helena Bogusz-Koziarska; Invanto Sp. z o.o. – Katarzyna Pikosz, Paweł Musiał, Marek Przybylski; Selwa Sp. z o.o. – Marcin Wachelka i Piotr Sztompka; Univar Solutions – Wojciech Urban)