Data publikacji w serwisie:

Alerty eksperckie z udziałem naukowców UAM

Stan pandemii SARS-CoV-2, którego doświadczamy będzie skutkował bardzo szerokimi konsekwencjami społecznymi i ekonomicznymi. Nie czekając na negatywne następstwa i zmierzając do ograniczenia ich zakresu z inicjatywy prof. dr hab. Jerzego Hausnera, w ramach inicjatywy Open Eyes Economy Summit, powstają Alerty Eksperckie: https://oees.pl/dobrzewiedziec/.

Rozwijając współpracę między Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Wydziałem Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM, odbywającą się w ramach dyscypliny geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, do grona ekspertów Alertu Samorządowego został zaproszony prof. dr hab. Paweł Churski.

Jednym ze współautorów Alertu Edukacyjnego jest natomiast prof. Przemysław Czapliński z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej. Efektem pracy tego zespołu są pojawiające się co tydzień opracowania zawierające eksperckie opinie dotyczące znaczenia epidemii koronawirusa dla funkcjonowania samorządów terytorialnych.

Zapraszamy do lektury alertów gospodarczych, społecznych, edukacyjnych i samorządowych oraz ekspertyz na stronach https://oees.pl/dobrzewiedziec/.

Jednocześnie, miło nam poinformować, że wybory na polskich przedstawicieli krajowych do CoRep Association of European Schools of Planning (AESOP) zakończyły się pomyślnie dla dwóch pracowników Wydziału Geografii Społeczno Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej: prof. dr hab. Pawła Churskiego oraz dr hab. Lidii Mierzejewskiej, prof. UAM.