Andrea Bocelli wystąpił na 100-lecie UP

Na stadionie miejskim w Poznaniu wystąpił Andrea Bocelli. Wydarzenie uświetniło jubileusz 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Na widowni zasiedli zarówno pracownicy czterech uczelni, studenci i absolwenci, jak i fani włoskiego tenora z kraju i zagranicy. Występ artysty był największym biletowanym koncertem muzyki klasycznej w Polsce.

Andrea Bocelli to światowej sławy włoski tenor, kompozytor, autor piosenek oraz producent muzyczny, którego koncerty przyciągają tłumy widzów. W Polsce artysta jest uwielbiany od lat, o czym świadczą jego częste występy w naszym kraju. Ale to wydarzenie w Poznaniu było, jak do tej pory, największym biletowanym koncertem muzyki klasycznej w Polsce. Przygotowania do koncertu trwały od początku maja. To wtedy rozpoczęła się budowa sceny, instalacja nagłośnienia i ustawianie świateł, a dzień przed koncertem rozłożonych zostało 8 tysięcy krzeseł. Na trybunach i murawie stadionu zasiadło około 25 tysięcy widzów.

Cały artykuł i galeria zdjęć dostępne na Uniwersyteckie.pl

tekst: Jagoda Haloszka

fot. Adrian Wykrota