Data publikacji w serwisie:

LEGO® Education Innovation Studio już działa

Na Wydziale Matematyki i Informatyki oficjalnie otworzono LEGO® Education Innovation Studio, czyli miejsce, które da uczniom, nauczycielom i studentom inspirujące doświadczenie edukacyjne. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jedynym polskim ośrodkiem akademickim, w którym powstało studio innowacji.

LEGO® Education bazuje na koncepcji praktycznego ujęcia procesu dydaktycznego wyzwalającego u dzieci autentyczny zapał do odkrywania. Inżynierowie oraz naukowcy, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące, pobudzające i aktywizujące zadania.

- LEGO® Education Innovation Studio przeznaczone jest dla każdego. Dla dzieci, ponieważ będziemy zapraszali na zajęcia, dla nauczycieli, ponieważ chcemy z nimi współpracować. Po trzecie i najważniejsze: dla naszych studentów. Chcemy, aby przyszli nauczyciele w cyklu kształcenia nie przekazywali tylko encyklopedyczną wiedzę, ale również umieli zainteresować uczniów – podkreślił prof. Marek Nawrocki, prorektor UAM ds. informatyzacji oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Studio będzie również pełniło funkcję badawczą, eksperci pracujący tutaj starają się rozwinąć teoretyczne i praktyczne aspekty zastosowania metod LEGO® Education w nauczaniu w szkołach, uwzględniając wyzwania z jakimi nauczyciele muszą mierzyć się na co dzień. Choć na razie działania związane z LEGO® Education Innovation Studio skupiają się na Wydziale Matematyki i Informatyki pomysłodawcy chcą, aby w projekt zaangażowały się również pozostałe jednostki UAM-u.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst: Jagoda Haloszka

fot. Przemysław Stanula