Słowianie, my lubim… świętować na konferencji

Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej ma miejsce VI studencko-doktorancka konferencja  naukowa „Słowianie, my lubim… świętować”, organizowana przez Koło Naukowe Slawistów UAM. Wydarzenie wpisuje się w cykl uroczystych obchodów Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń skupiających się na różnorodności świętowania i sposobach ich realizacji na różnych płaszczyznach. Zamysłem organizatorów jest ukazanie różnych form świętowania na słowiańskim obszarze kulturowym. W centrum zainteresowania organizatorów znajdują się wszelkie aspekty związane ze świętowaniem różnych wydarzeń przez Słowian.

- To wielkie święto poznańskiej społeczności akademickiej będzie pretekstem do refleksji dotyczącej różnych przejawów szeroko pojętego świętowania na obszarze Słowiańszczyzny. Szósta już edycja konferencji z cyklu „Słowianie, my lubim…”, umożliwi młodym badaczom i badaczkom z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich na zaprezentowanie wyników swoich badań - podkreślają organizatorzy konferencji.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

fot. Adrian Wykrota