Data publikacji w serwisie:

Spektakl plenerowy „CO(2) Zmieniacie w klimacie?” w PPNT

W obliczu kryzysu ekologicznego i drastycznych zmian społecznych, Poznański Park Naukowo-Technologiczny podejmuje działania, które zachęcą Poznaniaków do aktywnej działalności na rzecz ochrony środowiska i zmian klimatycznych. Wynikiem tej idei jest spektakl zatytułowany „CO(2) Zmieniacie w klimacie? – Nowe Laboratorium Wyobraźni: Ekologiczny spektakl plenerowy w Nurcie Nowego Cyrku”, w którym będzie można ujrzeć m.in. sztukę szczudlarstwa, żonglerstwo, akrobatykę, monocykl i klaunadę.

Plastyczna forma spektaklu – oparta na muzyce i gestach, a nie narracji mówionej – sprawia, że widowisko jest dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Podczas prac nad spektaklem, Poznański Park Naukowo-Technologiczny kierował się również myślą o odbiorcach, którzy mieszkają w Poznaniu, jednak w sposób biegły nie posługują się językiem polskim tj. społeczność Ukraińska. Spektakl stanowić więc będzie okazje do asymilacji tejże społeczności i zaznajomienia jej z lokalną kulturą, inicjatywami, postawami.

Zwracając natomiast uwagę na coraz powszechniejsze zniszczenia środowiska przyrodniczego, które negatywnie wpływają na życie społeczne – PPNT postanowiło, że zdecydowana większość kostiumów oraz scenografia wykorzystane podczas spektaklu, zostaną skonstruowane z rzeczy z recyklingu, z odzysku, czy też z tzw. „drugiej ręki”.

Wyrażamy nadzieję, że poprzez wspomniane inicjatywy, Poznański Park Naukowo-Technologiczny nie tylko zwiększy świadomość, ale również dokona popularyzacji proekologicznych postaw.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 16:00, w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznego (ul. Rubież 46, Poznań).

Ekologiczny spektakl plenerowy realizowany jest w ramach projektu: Nowe Laboratorium Wyobraźni dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznań #poznańwspiera

Udział w spektaklu jest bezpłatny.