Stadion Lekkoatletyczny otwarty!

Stadion lekkoatletyczny, siłownia zewnętrzna, tor dla rolkarzy - tak prezentują się nowe obiekty sportowe, które powstały na Kampusie Morasko dzięki wieloletniemu programowi inwestycyjnemu "Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 2004-2019". Budowa trwała niecały rok i kosztowała 16 milionów złotych.

- Oddając do użytku ten obiekt, kończymy realizację programu wieloletniego, ustanowionego na mocy ustawy z 22 lipca 2004 roku – mówił podczas oficjalnego otwarcia obiektu prorektor UAM, prof. Tadeusz Wallas. – Jego realizacja zajęła nam 15 lat, ale przez te lata zbudowaliśmy kampus naszego uniwersytetu na Morasku. Pragnę podkreślić, że poprzez realizację tego programu wzbogaciło się nie tylko miasto Poznań, w którym nasza uczelnia ma swoją siedzibę. Część środków trafiła także do Kalisza i do Piły. Dzięki temu programowi nasz uniwersytet wkroczył już zdecydowanie w XXI wiek – dodał.

Kanclerz uniwersytetu, dr Marcin Wysocki, podkreślił, że nowo wybudowane obiekty sportowe służyć będą przede wszystkim do prowadzenia działalności dydaktycznej.

- Nowe obiekty przyczyniają się do poprawy jakości naszej pracy – jako wykładowców i trenerów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu – dodała zastępca dyrektora Studium, Karolina Perz. – Jestem głęboko przekonana, że nasz kompleks posłuży wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Dla naszych studentów została opracowana oferta dydaktyczna i już w semestrze letnim będą mogli korzystać z nowej bazy – zapewniła.

Cały artykuł wraz galerią zdjęć dostępny na Uniwersyteckie.pl

Fot.: Adrian Wykrota