Uczniowskie Sympozjum Matematyczne

W Auli Wydziału Matematyki i Informatyki odbyło się Uczniowskie Sympozjum Matematyczne, podczas którego młodzi naukowcy zaprezentowali wyniki swoich badań. Celem sympozjum jest popularyzacja matematyki wśród uczniów i doskonalenie nauczycieli. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie to miało stworzyć możliwość aktywnego uczestnictwa.

Sympozjum przygotowali uczniowie, nauczyciele, studenci i pracownicy naukowi dla uczniów i nauczycieli z innych szkół. Młodzież uczestniczyła  we wszystkich etapach tworzenia tego wydarzenia. Od planowania do prowadzenia całości, a nawet wygłaszania prelekcji razem z uznanymi autorytetami w dziedzinie matematyki. Sympozjum było przeznaczone dla zainteresowanych matematyką uczniów szkół podstawowych klas V-VI województwa wielkopolskiego oraz nauczycieli matematyki.

- Sympozjum jest przyczynkiem nie tylko do spotkań z drugim człowiekiem, wymiany poglądów i rozwijających pasje rozmów, ale z pewnością przyniesie wymierne korzyści każdemu uczestnikowi - powiedział dr Tomasz Przybyła z Komitetu Organizacyjnego.

Więcej o Uczniowskim Sympozjum Matematycznym czytaj na uniwersyteckie.pl

autor: Jagoda Haloszka