Wydział Anglistyki: Promocje doktorskie i habilitacyjne

W Auli Lubrańskiego Collegium Minus miała miejsce uroczysta promocja 5 doktorów habilitowanych i 11 doktorów z Wydziału Anglistyki UAM.

Uroczystość otworzyła Pani Dziekana WA prof. dr hab. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk witając wszystkich zebranych doktorów habilitowanych, doktorów, promotorów i pozostałych gości.

-Akt promocji na stopniach doktora oraz doktora habilitowanego to ważny element tradycji akademickiej. To moment wieńczący dzieło uzyskania stopnia naukowego. W Statucie UAM znajdujemy promocję pośród uroczystości Uniwersytetu. Podczas tej uroczystości doktorzy, doktorzy habilitowani i profesorowie spotykają się w murach Uniwersytetu, by w podniosłym nastroju w obecności najwyższych władz uczelni oraz swoich bliskich w niecodziennych strojach akademickich i języku razem przeżyć uroczystość koronującą ich wspólną pracę  - mówiła Dziekana Wydziału Anglistyki.

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

tekst: Jagoda Haloszka