Wyróżnienia dla dra hab. Artura Jazdona

Z satysfakcją informujemy, że dr hab. Artur Jazdon otrzymał w ostatnim miesiącu za monografię „Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu 1919-2018. Zasoby. Działania. Ludzie" dwa ważne wyróżnienia.

Pierwsze z nich to Nagroda Naukowa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich im Adama Łysakowskiego za rok 2019 w kategorii prac o charakterze dokumentacyjno-informacyjnym oraz nagroda główna Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w kategorii prac naukowych za najlepszą pracę o Wielkopolsce w roku 2019.

Dr hab. Artur Jazdon dzieje Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu osadził na tle rozwoju Uniwersytetu, organizacji nauki oraz bibliotekarstwa polskiego, aby zachodzące w niej procesy stały się dla wszystkich czytelników monografii wyraziste i przekonujące. Książka adresowana jest nie tylko dla bibliologów, ale przede wszystkim do byłych i obecnych pracowników i studentów Uniwersytetu oraz osób zainteresowanych życiem naukowym i kulturalnym miasta.

Publikacja została wydana przez Bibliotekę Uniwersytecką dla uczczenia obchodów 100-lecia Uniwersytetu w 2019 roku.

Więcej o książce na stronie lib.amu.edu.pl

Autorowi serdecznie gratulujemy!

tekst: BU UAM