Data publikacji w serwisie:

"Życie Uniwersyteckie" na lato

Nadeszło lato, a wraz z nim kolejny numer “Życia Uniwersyteckiego”. Rozpoczynamy artykułem JMR prof. Andrzeja Lesickiego na temat wyczekiwanych podwyżek wynagrodzeń.

Zachęcamy do zapoznania się z badaniami dr. Jakuba Rybki z Centrum Zaawansowanych Technologii nad drukowaniem autologicznego implantu łąkotki. Dzięki tej technologii może nastąpić duży postęp w leczeniu urazów kolana. W setną rocznicę istnienia poznańskiej etnologii rozmawiamy z prof. Waldemarem Kuligowskim o poszerzaniu pola wolności, ale też o trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się etnolodzy i antropolodzy kulturowi po usunięciu ich nauki z listy dyscyplin.

Przedstawiamy chomika europejskiego, mało znane, rodzime zwierzątko zagrożone wyginięciem, o którego przetrwanie walczy prof. Joanna Ziomek z Wydziału Biologii. Opowiadamy dwudziestoletnią historię Studia Telewizyjnego UAM i pokazujemy zespół kreatywnych ludzi, którzy w nim pracują.

Piszemy też o niepokornych osobowościach stojących za sukcesem Teatru Granda UAM – grupa wystawiła wiosną fantastyczny spektakl o trudnościach, z jakimi mierzą się młodzi wkraczający w dorosłość. Z pewnością nietuzinkową osobą jest również Jadwiga Muszyńska, autorka pięknego ogrodu przy Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych. Zachęcamy do  przygotowywania zupy truskawkowej i chili con carne według przepisów profesorów UAM zawartych w książce Andrzeja Niczyperowicza "Akademickie smaki".

Oczywiście to nie wszystko, co można znaleźć w lipcowo-sierpniowym numerze. Zapraszamy do lektury!