Data publikacji w serwisie:

Życie Uniwersyteckie. Listopad 2020

Ostatni poniedziałek miesiąca to tradycyjnie czas, kiedy nowy numer „Życia Uniwersyteckiego”  trafia na naszą stronę. Tak jest i w tym miesiącu. Śpieszymy donieść, że pandemia nas nie zatrzymała i listopadowe „Życie” pełne „gorących” nowości trafia do Waszych rąk – rzecz jasna – wirtualnie.

A w numerze: wspominamy tegoroczną inaugurację nowego roku akademickiego 2020/2021, publikujemy przemówienia JMR prof. Bogumiły Kaniewskiej i ustępującego rektora prof. Andrzeja Lesickiego. Rozmawiamy z prorektorem prof. Przemysławem Wojtaszkiem na temat strategii UAM na najbliższe lata, dr hab. Monikę Grzelak pytamy o to, jak z powodzeniem przeprowadzić kurs dla 200 osób, a dr Paweł Zawadzki dzieli się z nami najnowszymi wynikami badań dotyczącymi COVID-19.

„Nie wszyscy milczeli” - mówi prof. Krzysztof Podemski - po raz kolejny podejmujemy temat antysemityzmu na UP.  „Niech MOOC będzie z wami” – opowiadamy jak Stacja Ekologiczna UAM w Jeziorach bada ekosystem Wielkopolskiego Parku Narodowego. Czy wiecie, że „pajęcza sieć jest niemal tak wytrzymała na rozciąganie jak stal, mocniejsza od kuloodpornego kevlaru, prawdopodobnie hypoalergiczna i sterylna” – prof. Paweł Szymkowiak z WB odkrywa przed nami tajemnice sieci pająka.

Dziewczyna z Noblem! Sandra Wawrzyniak laureatka Studenckiego Nobla podpowiada jak łączyć pasję z pracą … i nie zwariować. A na koniec prof. Jacek Kowalski z Instytutu Historii Sztuki opowiada o miłości do muzyki, gotyku i  literatury staropolskiej.

Zapraszamy do lektury: Życie Uniwersyteckie nr 11/2020 | Życie Uniwersyteckie

tekst: Magda Ziółek

fot. Ewa Konarzewska-Michalak