Data publikacji w serwisie:

Andrea Bocelli w Poznaniu. Wielki koncert na stulecie Uniwersytetu Poznańskiego

Andrea Bocelli zaśpiewa na INEA Stadion w Poznaniu z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego! Będzie to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych w historii stolicy Wielkopolski. Koncert odbędzie się 11 maja 2019 roku. Organizatorami koncertu będą: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Inea Stadionu.

– Cieszę się niezmiernie, że już dziś mogę zaprosić na to wyjątkowe spotkanie z artystą – mówi Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki. Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. Andrzej Tykarski dodaje – Mam nadzieję, że koncert na stadionie zgromadzi liczne grono miłośników muzyki operowej, jak i rozrywkowej. – A to dopiero początek licznych niespodzianek w roku akademickim 2018/2019 – zapowiada Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. Jan Pikul. – Chcemy wspólnie świętować ten dostojny jubileusz, w szerokim gronie tych, którzy są dumni z akademickich tradycji Poznania – podsumowuje Rektor AWF prof. Dariusz Wieliński.
Andrea Bocelli to światowej sławy włoski tenor, kompozytor, autor piosenek oraz producent muzyczny, najbardziej znany z wykonywania utworów takich jak: „Time to Say Goodbye (Con te partirò)”, „Canto della Terra”, „Vivere”, czy „Nessun dorma”. Artysta od lat uznawany jest za najlepiej sprzedającego się śpiewaka operowego na świecie, jak również jednego z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Jego dotychczasowe albumy sprzedały się w nakładzie ponad 80 milionów egzemplarzy. Wokalista znany jest również z wielu niezapomnianych duetów, m.in. z Celine Dion, Sarah Brightman oraz Luciano Pavarottim. Trudno wskazać drugiego wykonawcę muzyki poważnej, którego twórczość zajmowałaby nieprzerwanie tak wysokie miejsca na szczytach międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej. Włoski tenor zrobił imponującą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i popularnej, a jego wpływ na współczesny przemysł muzyczny jest nie do przecenienia.

Andrea Bocelli niezmiennie wypełnia fanami areny koncertowe na całym świecie. Podobnie jest w Polsce. Ostatnim jego spektakularnym występem w naszym kraju był koncert inaugurujący finał The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie. Ogromne widowisko, w sąsiedztwie żaglowców cumujących przy nabrzeżu Odry, przyciągnęło blisko 200-tysięczną publiczność. Show z udziałem wybitnego tenora oraz gości i rodzimych wykonawców, odbił się szerokim echem w całej Europie. Był to też jeden z trzech największych – pod względem widowni – koncertów, które kiedykolwiek odbyły się w naszym kraju.
Niemniej spektakularny koncert szykuje się za niemal półtora roku, tym razem w Poznaniu.
- Tak spektakularne wydarzenie kulturalne to najlepszy sposób na uczczenie czekającego nas zacnego jubileuszu akademickiego. Koncert takiej gwiazdy to zawsze wyjątkowy moment, a w tym przypadku okazja czyni go jeszcze bardziej szczególnym. Razem z poznaniakami już czekam na to muzyczne przeżycie – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

- Władze poznańskiej uczelni zwróciły się do naszej agencji z prośbą o zorganizowanie koncertu znamienitego artysty, który byłby zwieńczeniem uroczystości jubileuszowych, a przy tym dodawał splendoru całemu wydarzeniu. Wybór był oczywisty. Andrea Bocelli jest wykonawcą, który z pewnością podkreśli charakter obchodów rocznicowych, a przy tym zapewni niezapomniane doznania muzyczne. Koncerty w jego wykonaniu na długo pozostają bowiem w pamięci widzów – dodaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Andrea Bocelli wystąpi na stadionie, na którym swoje ligowe mecze rozgrywa Lech Poznań. To nie pierwszy raz, kiedy ten włoski artysta śpiewać będzie na piłkarskiej arenie. Robił to już kilkukrotnie, m.in. przed finałem Ligi Mistrzów w Mediolanie, czy też w czasie inauguracji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2000 roku w RPA. Sam Bocelli od lat pozostaje wielkim kibicem futbolu. Teraz artysta będzie miał okazję śpiewać na kolejnej arenie piłkarskiej, tym razem polskim INEA Stadionie w Poznaniu.
- Nie jest to pierwsze wydarzenie jubileuszowe na naszym stadionie i mam nadzieję, że nie ostatnie. Cieszy nas bardzo, że obiekt, który kojarzy się z meczami piłki nożnej staje się też areną dużych wydarzeń artystycznych, ważnych dla życia Poznania czy nawet Polski – mówi Jacek Marzoch, prezes zarządu Marcelin Management.

Podczas koncertu 11 maja 2019 roku Andrea Bocelli zaśpiewa w pierwszej części największe arie operowe, a jego najsłynniejsze przeboje muzyki popularnej zostaną wykonane w drugiej części show.

Koncert dostępny będzie dla szerokiej publiczności, po zakupieniu biletu. Ich sprzedaż ruszy już w najbliższy piątek, 8 grudnia o godzinie 10:00 za pośrednictwem stron www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.