Data publikacji w serwisie:

Wielkopolskie szkoły nagrodzone

W piątek 12 stycznia w Auditorium Maximum Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu odbyła się Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Podczas spotkania, najlepsze szkoły w rankingu województwa wielkopolskiego otrzymały nagrody. W uroczystości udział wzięli wielkopolscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, wielkopolskich szkół wyższych, szkół średnich, osoby związane z oświatą z całego regionu oraz sami uczniowie nagrodzonych szkół.

- Nie jesteśmy najstarszym i największym uniwersytetem w kraju, ale chcemy być najlepszym – mówił podczas uroczystości Prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas. - Aby tak się stało musimy mieć bardzo dobrych studentów, a wcześniej bardzo dobrych kandydatów na studia i dlatego też chciałbym tu podziękować Fundacji Edukacyjnej Perspektywy za to co robi, za przygotowywanie rankingu, który niewątpliwie przyczynia się do podniesienia jakości kształcenia w szkołach średnich w kraju. Chciałem też pogratulować dyrektorom i nauczycielom tych wyróżnionych szkół za to , że tak dobrze przygotowują uczniów do matury, a tym samym do tego, aby w przyszłości byli bardzo dobrymi studentami i absolwentami, którzy poradzą sobie na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.
Na początku Gali Prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas odczytał także podziękowania dla twórców przedsięwzięcia i gratulacje dla laureatów od Jego Magnificencji Rektora UAM. Prof. Andrzej Lesicki życzył laureatom harmonijnego rozwoju, zapału i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

Ranking najlepszych liceów i techników 2018 organizowany przez Fundację Perspektywy został ogłoszony po raz dwudziesty 10 stycznia 2018 roku w Warszawie. Po raz pierwszy w tym roku odbyła się także Gala regionalna, której współorganizatorem był Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z tej okazji Prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas odebrał z rąk Prezesa Fundacji Waldemara Siwińskiego symboliczny dyplom dla uczelni w podziękowaniu za wsparcie i troskę o młodych.
Podczas Gali nagrody odebrali dyrektorzy, często w towarzystwie uczniów z pierwszych 10-ciu wielkopolskich liceów i techników w rankingu. Najlepsi w Wielkopolsce okazali się: I LO w Swarzędzu oraz Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Nagrody i dyplomy wręczono także pięciu wielkopolskim szkołom, które mogą poszczycić się sukcesami uczniów w ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach.

Wyniki rankingu obejmującego łącznie ponad 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.licea.perspektywy.pl, www.technika.perspektywy.pl

fot. Łukasz Woźny, Przemysław Stanula