Data publikacji w serwisie:

Globalny sklep cyfrowy otwarty dla studentów informatyki UAM

W czwartek 22 marca 2018 w Collegium Minus UAM podpisano umowę pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a firmą Kinguin –  jedną z największych platform transakcyjnych online, która pośredniczy w sprzedaży gier komputerowych i produktów cyfrowych. Firma włączyła się już działania dla studentów prowadzone na Wydziale Matematyki i Informatyki. Uczestniczyła w Targach pracy i staży branży IT oraz bierze udział w projekcie Czas na staż!

Jak mówi Joanna Ignaczak, people experience specialist w poznańskim oddziale Kinguin Poland: – Nasi programiści i nasi team leaderzy będą się angażować, w organizowanie wykładów i warsztatów dla studentów. Nasz 12-sto tygodniowy program stażowy Kinguin ruszy w wakacje. Połączymy go z programem mentorskim w naszym poznańskim biurze – mówi J. Ignaczak z Kingiun.

Na temat współpracy i przyszłych działań pomiędzy Uniwersytetem a firmą Kinguin wypowiedział się Prodziekan ds. studenckich  z Wydziału Informatyki i Matematyku UAM prof. Jerzy Szymański:

– Mamy w tej chwili bardzo szeroką współpracę z firmami branży IT, w różnym zakresie. Dla nas najcenniejsze jest wspomaganie w dydaktyce. Okazuje się, że nasi specjaliści są bardzo dobrzy, bardzo dobrze kształcą charaktery w zakresie podstaw teoretycznych, jak i praktycznych. Natomiast wszystkie najnowsze technologie, które są aktualnie używane przez czołowe firmy świata są u nas przedstawiane przez ich najlepszych przedstawicieli. Podsumowując  –  rocznie około dwóch tysięcy godzin zajęć ze studentami prowadzą przedstawiciele firm. Bardzo nas to cieszy i staramy się rozwijać oraz wprowadzać firmy z nowymi technologiami z nowych branż.

fot. Łukasz Woźny