Bogaty program BESTStudentCAMP

20 września rozpocznie się BESTStudentCAMP letnia szkoła przeznaczona dla studentów pierwszego i drugiego roku UAM, którzy uzyskali na maturze najlepsze wyniki. To kolejny element realizowanego od ubiegłego roku na uczelni programu BESTStudent, który najlepszym maturzystom rozpoczynającym studia na poznańskim uniwersytecie oferuje możliwość zdobycia finansowego grantu na własne badania, tzw. BESTStudentGRANT.

Do szkoły letniej BESTStudentCAMP w uniwersyteckim ośrodku w Gułtowach zakwalifikowało się 24 uczestników. W czwartek na spotkaniu w sali Senatu UAM okolicznościowe dyplomy laureatom, przyszłym uczestnikom wręczyła pomysłodawczyni programu, Prorektor UAM prof. Beata Mikołajczyk. Podczas spotkania omówiono także bogaty program warsztatowy, który przygotowano dla uczestników Letniej Szkoły. Studenci mieli możliwość poznania wykładowców, którzy przeprowadzą warsztaty. Zajęcia dotyczyć będą m.in. sposobów aplikowania o granty i stypendia, retoryki, sztuki prezentacji, prawa autorskiego czy naukowego języka angielskiego. Uczestnicy odwiedzą też Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Pracownię Efektu Domina w Warszawie, a także będą mieli okazję wysłuchać koncertów Trio Jazzowego Kuby Marciniaka, oraz Paranoid Mind Michała Łakomego. Wezmą również udział w warsztatach teatralnych Teatru Granda UAM. Szczegóły programu poznamy w przyszłym tygodniu.
BESTStudentCAMP potrwa od 20 – 25 września.

Więcej zdjęć do pobrania na Fotoportalu UAM: http://fotoportal.amu.edu.pl/elementy-galerii/2347