Rekrutacja stop!

10 lipca o północy, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zakończył I turę rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie. Zainteresowanych studiowaniem na UAM było aż 25454 osób. Najbardziej popularne kierunki w tegorocznej rekrutacji to: filologia szwedzka (27,25 os./msc.), filologia duńska (15,5 os./msc.), zarządzanie i prawo w biznesie (10,81 os./msc.), filologia angielsko-chińska (9,35 os./msc.) oraz filologia koreańska (9,32 os./msc.).

W roku akademickim 2018/2019 oferta UAM została poszerzona o 7 nowych kierunków:  4 na pierwszym stopniu i 3 na studiach drugiego stopnia.

Nowe kierunki studiów: I stopnia

* Biologia i zdrowie człowieka Wydział Biologii

* Chemia aplikacyjna Wydział Chemii

* Gospodarka i ekonomia w dziejach – wydział Historyczny

* Zintegrowane planowanie rozwoju, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

Nowe kierunki studiów : II stopnia

* Język niemiecki i komunikacja w biznesie – Wydział Neofilologii

* Ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna – Wydział Biologii /Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

* Kartografia i geomatyka , Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

Do 10 lipca kandydaci na studia mogli rejestrować się w Systemie Internetowej Rekrutacji, opłacać zapisy na kierunki oraz wprowadzać wyniki matur. Od 11 do 13 lipca przeprowadzane będą egzaminy wstępne na kierunki, gdzie egzamin jest częścią procesu rekrutacji. 13 lipca będzie miało miejsce ogłoszenie wyników rekrutacji.