Data publikacji w serwisie:

Modernizacja Hanki najlepsza

Modernizacja DS. Hanka zdobyła główna nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku 2017. Wyniki ogłoszono 24 sierpnia 2018 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. DS. Hanka zdobył główną nagrodę w kategorii obiekty hotelowo-konferencyjne.

Budynek został oddany po modernizacji w lutym tego roku. Przebudowano wszystkie kondygnacje. Wokół budynku znalazła się odpowiednia infrastruktura drogowo-parkingowa i dojścia piesze, dostosowane do prawidłowego funkcjonowania całego obiektu, Po remoncie Dom Studencki oferuje  200 miejsc w pokojach jednoosobowych i dwuosobowych.

Roboty budowlane rozpoczęły się w marcu 2016 r., a pierwszy etap prac zakończył się w styczniu tego roku. Konkurs na opracowanie projektu architektonicznego modernizacji wygrała poznańska pracownia projektowa IRON TOWER INVESTMENT Paweł Wieczorkiewicz S.K. Generalnym wykonawcą była firma SKANSKA.

Historia budynku

"Hanka” to obiekt "kultowy”, który powstał w latach 1925 – 1929. Zaprojektowany został przez architekta Rogera Sławskiego jako zaplecze socjalne dla studentów i kadry naukowej ówczesnego Uniwersytetu Poznańskiego. Oddany do użytku początkowo jako hotel dla gości PeWuKi (Powszechnej Wystawy Krajowej, 1929 r.), charakteryzuje się klasycznymi formami architektonicznymi.  Budynek jest obiektem zabytkowym indywidualnie wpisanym do rejestru zabytków. To budynek czteroskrzydłowy, zamknięty w obrysie prostokąta o przedłużonych skrzydłach: południowym i północnym, o sześciu kondygnacjach nadziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej.

O konkursie

Konkurs dla inwestorów, wykonawców i projektantów odbywa się od ponad 20 lat. Ma na celu promocję oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. Zgłaszać można projekty, które za cel obrały sobie ratowanie obiektów dziedzictwa minionych pokoleń. Mogą być to budynki różnego typu – mieszkalne, hotelarskie, przemysłowe, sportowe i zabytkowe, ale też mosty czy drogi.

fot. Przemysław Stanula

http://fotoportal.amu.edu.pl/elementy-galerii/2745

Więcej o akademikach UAM można znaleźć na stronie Kampusy i akademiki