Sprostowanie - Gazeta Wyborcza, 26 listopada 2014 r.

SPROSTOWANIE
W komentarzu „Piętnaście minut u rektora”, autorstwa red. Agnieszki Kublik oraz red. Grzegorza Sroczyńskiego, opublikowanym na str. 2 „Gazety Wyborczej” z dnia 26 listopada 2014 roku, znalazły się nieprawdziwe i nieścisłe informacje. Nie jest prawdą, jakoby sprzątaczki pracujące w obiektach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostały „przeniesione z etatów do firmy zewnętrznej”. W przypadku Pań, o których mowa, UAM nie dokonał zmiany warunków zatrudnienia, ponieważ nie były one wcześniej pracownikami etatowymi UAM na stanowiskach sprzątających. Natomiast spośród owych Pań, dwie osoby były i nadal są zatrudnione w Uniwersytecie na ¾ etatu, jako portier oraz jako porządkowa. Ponadto sprzątaczkom, za pośrednictwem Władz UAM, została zaoferowana bezpłatna pomoc prawna ze strony Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej oraz kancelarii prawnej absolwenta UAM - dra Artura Iglińskiego.

dr Dominika Narożna
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu