Dobra informacja w sprawie domu studenckiego "Jowita"

UAM otrzymał środki na organizację konkursu architektonicznego na modernizację i przebudowę Domu Studenckiego "Jowita"!

Minister Nauki Dariusz Wieczorek, po rozpatrzeniu wniosku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 18 grudnia 2023 r., jednorazowo zwiększył subwencję na rzecz uczelni w kwocie 500 tys. zł z przeznaczeniem na przeprowadzenie procedury konkursu architektonicznego na modernizację i przebudowę Domu Studenckiego "Jowita".

Jest to realizacja obietnicy złożonej 14 grudnia 2023 r. przez Ministra Nauki podczas konferencji prasowej zorganizowanej po spotkaniu z osobami okupującymi budynek.

UAM środki otrzymał w dniu 29 grudnia 2023 r. Po ich otrzymaniu Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska zdecydowała o powołaniu zespołu, który przeprowadzi procedurę konkursową.