Doktorantki UAM w finale konkursu „Mój doktorat w 180 sekund”

Rozstrzygnięto I etap konkursu „Mój doktorat w 180 sekund”, organizowanego przez Instytut Francuski w Polsce. Wśród laureatów znalazły się doktorantki UAM – Michalina Kowala oraz Paula Bednarz.

Uczestnicy  mieli za zadanie w ciągu maksymalnie 3 minut przedstawić temat swojego doktoratu w języku francuskim i spróbować przekonać jurorów i publiczność.

W I etapie wyłoniono doktorantów, którzy będą reprezentować Polskę w finale Europy Środkowej, organizowanym w Wiedniu 7 czerwca 2022 r. Poniżej przedstawiamy listę laureatów:

I miejsce: Michalina Kowala, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, za pracę Prawa wydawców prasowych a prawo do informacji
II miejsce: Kamil Bieniek, Polska Akademia Nauk, za pracę Optymalizacja mikrostruktury materiałów kompozytowych
III miejsce: Paula Bednarz, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, za pracę Wpływ hałasu na odżywianie małych gryzoni w środowisku miejskim

Nagroda publiczności: Ahmed Lakhdar Kouzou, Politechnika Gdańska
Wyróżnienie: Safoura Reza, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Naszym doktorantkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!