Dr Michał Brzozowski autorem najlepszej pracy doktorskiej w konkursie StatSoft Polska

Dr Michał Brzozowski, absolwent Wydziału Biologii UAM, został laureatem XXV edycji konkursu na najlepsze prace doktorskie i magisterskie przygotowane z zastosowaniem programu Statistica.

Celem konkursu organizowanego przez firmę StatSoft Polska jest promocja autorów najlepszych prac wykorzystujących metody analizy danych. W edycji 2023 na konkurs nadesłano kilkadziesiąt prac pochodzących z różnych dziedzin badań naukowych.

W kategorii prac doktorskich Komisja przyznała dwie równorzędne nagrody główne. Jedną z nich otrzymał dr Michał Brzozowski, za pracę zatytułowaną „Odbudowa populacji zagrożonego gatunku ramienicy Lychnothamnus barbatus w świetle zmiany klimatu”, obronioną na Wydziale Biologii UAM. Promotorem pracy był prof. Mariusz Pełechaty z Instytutu Biologii Środowiska UAM.

Fot. Życie Uniwersyteckie (https://uniwersyteckie.pl/nauka/dr-michal-brzozowski-ramienicom-na-ratunek)