Data wydarzenia:

Fulbright Polska - spotkanie informacyjne

Samorząd doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Poznańskie Porozumienie Doktorantów serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości stypendialnych i wyjazdów zagranicznych z programu Fulbrighta.

Stypendialny program Fulbrighta to program międzynarodowej wymiany naukowej między USA, a innymi krajami stworzonym z inicjatywy senatora USA Jamesa Williama Fulbrighta w 1946 roku. Jego głównym celem jest zwiększanie wzajemnego zrozumienia między obywatelami Stanów Zjednoczonych a obywatelami innych krajów. W Polsce program funkcjonuje od 1959 r., kiedy to Franciszek Lyra, jako pierwszy Polak wyjechał do USA, otrzymując roczne stypendium z programu Fulbrighta na studia lingwistyczne w University of Indiana w Bloomington.

Wydarzenie kierowane jest szczególnie do studentów, doktorantów i młodych naukowców, którzy chcieliby skorzystać z możliwości studiowania lub realizowania projektu badawczego w najlepszych amerykańskich uczelniach.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia br. w godz. 16:30-19:00 w Sali A w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP na ul. Przybyszewskiego 37a w Poznaniu.

UWAGA! By wziąć udział w wydarzeniu trzeba się zarejestrować! (link do darmowej rejestracji poniżej)

https://forms.gle/t22B5vt73FyAqppJ8

Zobacz plakat

logo Fulbright