Data wydarzenia: -

Konferencja AMU INTERNATIONAL COMPASS

W dniach 17 i 18 listopada 2023 roku odbędzie się konferencja AMU INTERNATIONAL COMPASS poświęcona problematyce kształcenia doktorantów.

W imieniu prof. Przemysława Wojtaszka, Prorektora ds. projektów badawczych i doktorantów, zapraszamy wszystkich doktorantów zainteresowanych kształceniem, z naciskiem na jego międzynarodowy wymiar, do udziału w wydarzeniu.

Konferencja AMU INTERNATIONAL COMPASS – Applying the Concepts of Internationalization at Home to Reach Excellence in Doctoral Education odbywać będzie się w języku angielskim.

Wydarzeniu towarzyszyć będą targi edukacyjne organizowane zarówno na terenie UAM Collegium Minus (ul. Wieniawskiego 1), jak i online. Zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna 5 szkół doktorskich UAM.

Konferencja i targi będą doskonałym forum do wymiany doświadczeń związanych z internacjonalizacją w kraju i wypracowania nowych pomysłów na przyszłość. Mamy nadzieję, że konferencja zgromadzi różnorodne i prężne środowisko osób zajmujących się kształceniem doktorantów i przyciągnie szerokie grono przyszłych doktorantów.

Obrady Konferencji będą prowadzone w języku angielskim i będą obejmować następujące tematy:

  1. An internationalised curriculum in accreditation standards – practising international cooperation in doctoral schools
  2. Top of the top in IaH practices – education of international PhD students: curricula and experience
  3. Future IaH skills and future Universities – Organisation, financing and perspectives of international cooperation in terms of doctoral students education

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak zarejestrowani uczestnicy powinni pokryć koszty podróży i zakwaterowania.

Odwiedź stronę wydarzenia – zobacz program i zarejestruj się na konferencję!

Zarówno konferencja, jak i targi edukacyjne organizowane są w ramach INTERNATIONAL COMPASS UAM (zadanie 12) finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu STER.