Data publikacji w serwisie:

1 czerwca rozpoczynamy rekrutację na studia!

1 czerwca to ważna data dla wszystkich, którzy chcą w tym roku rozpocząć studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tego dnia uruchomimy możliwość zapisu na studia.

Zdajemy sobie sprawę, że tegoroczna rekrutacja na studia będzie inna niż dotychczasowe. Dostosowujemy ją do zmieniającej się rzeczywistości. Zdecydowaliśmy się jednak uruchomić System Internetowej Rekrutacji (SIR) tak, jak dotychczas - 1 czerwca. Co to oznacza?

Już w poniedziałek będziecie mogli założyć konto w SIR. Wystarczy, że wejdziecie na stronę rekrutacja.uam.edu.pl, aby dokonać rejestracji. Kolejnym krokiem jest wybranie kierunku lub kierunków studiów. Pozostałe kroki znajdziecie w planszy poniżej:

rekrutacja krok po kroku

Oczywiście, w związku z tym, że matury jeszcze przed Wami, wydłużyliśmy cały proces rekrutacji, ponieważ jednym z najważniejszych kroków jest wprowadzenie wyników matury. O obowiązujących datach będziemy informować Was na bieżąco.

Chcemy jednak, aby w  czasach tak dużej niepewności i zmian, zapewnić Wam komfort związany z wyborem wymarzonego kierunku na naszej uczelni. Zwłaszcza, że oferta edukacyjna UAM jest bardzo bogata i stwarza kandydatom na studia wiele możliwości.

Jeśli wciąż wahacie się, czy warto postawić na UAM lub chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi kierunkami studiów. Ich opisy znajdziecie w zakładce Kandydaci.