Data publikacji w serwisie:

Akademik UAM powstaje na Morasku

Na kampusie Morasko ruszyły przygotowania do rozpoczęcia budowy domu studenckiego. Plac został przekazany wykonawcy, a teren jest ogradzany, trwają też prace porządkowe. Roboty budowlane rozpoczną się, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Dom studencki stanie obok Collegium Historicum, w sąsiedztwie obiektów Centrum Zaawansowanych Technologii. Jego budowa potrwa 2 lata.

Akademik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kampusie Morasko zbuduje firma ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp. k. z Bydgoszczy. To właśnie ten wykonawca przedstawił najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę budynku domu studenckiego z częścią usługową oraz z wewnętrzną komunikacją, parkingiem i infrastrukturą techniczną (bez wyposażenia).

Przypomnijmy, że projekt architektoniczny akademika, którego autorem jest biuro architektoniczne DEDECO Sp. z o.o „Warszawa” sp. k. z Warszawy, został wybrany w 2019 roku w drodze konkursu. Dom studencki ma pomieścić 160 pokoi jednoosobowych wraz z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, w tym na każdej kondygnacji 1 pokój dla osoby z niepełnosprawnością. Znajdzie się tam także 120 pokoi dwuosobowych z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym. Na każdej kondygnacji będzie też m.in. kuchnia z jadalnią i pralnia z suszarnią. W akademiku powstanie także m.in. stołówka, klub studencki, przedszkole, sklep minimarket i siłownia. Akademik będzie liczył 5 kondygnacji, w tym 4 mieszkalne.

Fot. Adrian Wykrota

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048