Data publikacji w serwisie:

Chcesz poznać możliwe ścieżki kariery po studiach na WFPiK? Dołącz do wydarzenia

Nadal szukasz kierunku studiów, który pozwoli Ci połączyć przyjemne z pożytecznym? Chcesz, aby praca sprawiała Ci satysfakcję? Stoisz przed wyborem kierunku, który Ci to zapewni? Może już wiesz, co chcesz studiować, ale zastanawiasz się nad przyszłością zawodową po studiach?

W takim razie cykl spotkań z absolwentami zaproponowany przez Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej to propozycja dla Ciebie! Cykl Kto mi dał skrzydła? został stworzony właśnie po to, by zainspirować obecnych i przyszłych studentów WFPiK i pomóc im w wyborze ścieżki zawodowej.

W spotkaniach wezmą udział absolwenci różnych kierunków prowadzonych na WFPiK, którzy w ciekawy sposób wykorzystali wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach i w pracy realizują swoje pasje.

Zapraszamy na kanał na Youtube! Zapamiętaj datę - 18 marca, godz. 18.00!

Pierwszym gościem będzie Adam Kruk, absolwent filmoznawstwa (rocznik 2008). Filmoznawca, krytyk filmowy, animator kultury. Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim, w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Akademii Filmowej i Filmotece Szkolnej. Kurator BRAVE festiwalu, DKF Centrum w Dolnośląskim Centrum Filmowym i projektu Polish Cinema for Beginners (Nagroda Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej 2016 w kategorii edukacja filmowa). Korespondent z najważniejszych światowych festiwali filmowych (Wenecja, Locarno, Berlinale, San Sebastian), członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI i Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Wrocławskiej Fundacji Filmowej i Stowarzyszenia Dante Alighieri. Publikuje m.in. w „Dwutygodniku”, „Kinie”, „Filmie”, „Ekranach”, „Kwartalniku Filmowym” i „Filmwebie”. Za działalność publicystyczną wyróżniony Nagrodą im. Krzysztofa Mętraka (2012) i nominacją do Nagrody PISF (2018) w kategorii krytyka filmowa.