Data publikacji w serwisie:

Co zmieniło się w rekrutacji?

Informowaliśmy Was już, że rekrutacja na studia na UAM rozpoczyna się 1 czerwca! Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Zebraliśmy jednak zmiany, które dostosują rekrutację do obecnej sytuacji. Zapoznajcie się z nowymi zasadami.

Zmian nie jest dużo, ale są one znaczące i bardzo ważne dla wszystkich kandydatów. Jeśli chcesz rozpocząć studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, już od 1 czerwca możesz założyć konto w Systemie Internetowej Rekrutacji (SIR). Od 1 czerwca możesz także zapisać się na każdy z kierunków, który oferujemy. Proces rekrutacji zostanie jednak wydłużony. Będziemy czekać razem z Wami na wyniki matur do sierpnia, a później damy Wam czas, aby wprowadzić je do systemu.

Co ważne, w tym roku proces rekrutacji odbywa się w pełni online. Oznacza to, że całą procedurę rekrutacyjną opieramy na zeskanowanych dokumentach (pliki PDF). Skan można oczywiście wykonać również telefonem / tabletem – są odpowiednie aplikacje pod Androida i iOSa. Dokumenty fizycznie będziecie już okazywać w dziekanacie jako studenci (konieczność dokonania poświadczenia dokumentów).

W związku z tym zmienia się także organizacja pracy komisji rekrutacyjnej, która będzie również pracowała online. Dlatego też w SIR przy kierunkach nie znajdziecie już adresu siedziby komisji. Nadal będzie natomiast  widoczny numer telefoniczny, a kandydaci zapisani na dany kierunek mają możliwość kontaktu z podkomisją poprzez System Rekrutacyjny.

Egzaminy ustne odwołane - co w związku z tym?

Rekrutacja na kierunki studiów, na których brane pod uwagę są wyniki z egzaminów ustnych, także została dostosowana do sytuacji. Dotyczy to przede wszystkim rekrutacji na kierunki filologiczne.

Przy wyliczaniu punktów – tam, gdzie w zasadach rekrutacji jest wyszczególniona część ustna egzaminu z danego przedmiotu, zostanie  automatycznie uwzględniony w to miejsce wynik z części pisemnej z danego przedmiotu (z poziomu podstawowego lub rozszerzonego – korzystniejszego dla kandydata). To rozwiązanie dla kandydatów, którzy zdają maturę w tym roku.