Data publikacji w serwisie:

Media studenckie na WNPiD - znajdź miejsce dla siebie

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oferuje studentom studia I oraz II stopnia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Nic więc dziwnego, że na wydziale działają media studenckie. Przyszli dziennikarze mogą zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe angażując się w działalność aż sześciu redakcji.

Na WNPiD prowadzone są media studenckie od drukowanych („Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo”, „Fenestra”), przez wirtualne („Sic! e-gazeta studencka”) po radiowe („Radio Meteor”) i telewizyjne („Flesz”, „Kurier Akademicki”). Dowiedz się, co kryje się za redakcyjnymi nazwami i sprawdź, jak zostań członkiem redakcji.

Kurier akademicki

Program telewizyjny emitowany na antenie WTK. Odcinki są także publikowane na kanale YT.  Dziennikarze Kuriera zajmują się sprawami poznańskiego środowiska akademickiego. Od 10 lat członkom redakcji przyświeca hasło: przez studentów dla studentów. Co dwa tygodnia pojawiają się główne wydania programu. Dziennikarze tworzą też specjalne odcinki kuriera sportowego, głośnika akademickiego oraz dodatkowe materiały w cyklu Kurier akademicki plus.


Strona www:  www.kurier.amu.edu.pl.

Flesz

Redakcje tworzy zespół początkujących dziennikarzy telewizyjnych, których celem jest dostarczanie najświeższych informacji akademickich. Przy okazji  rozwijają swój warsztat dziennikarski dążąc do maksymalnego profesjonalizmu, Dziennikarze Flesza kierują się hasłem To będzie hit!. Nowe odcinki znajdziecie co drugi poniedziałek na profilu FB oraz kanale YT, a także na stronie redakcji.

Strona internetowa: flesz.amu.edu.pl

Radio Meteor

Radio Meteor nadaje od 2012 roku. Studencka rozgłośnia działa dzięki współpracy studentów WNPiD i Wydziału Fizyki, którzy połączyli siły. Audycje poświęcone są najważniejszym nadchodzącym wydarzeniom akademickim i kulturalnym w Poznaniu.

Strona www: meteor.amu.edu.pl.

Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo

W opisie czasopisma czytamy: bardzo aktualne, bardzo ciekawe i bardzo studenckie. każdym numerze, który ukazuje się co miesiąc czeka porcja informacji ze świata studenckiego, komentarzy wydarzeń politycznych oraz dużo publicystyki, recenzji i sportu. To miejsce dla przyszłych dziennikarzy, którzy chcą doskonalić swój warsztat pisarski. E-wydania dostępne są na stronie Bardzo Uniwersyteckiego Czasopisma.

Strona www: https://bucuam.wordpress.com

Fenestra. Gazeta Studencka

Fenestra zalicza się do studenckich mediów drukowanych. Papierowe wydanie ukazuje się pod koniec każdego miesiąca, natomiast najnowsze artykuły dostępne są na stronie internetowej redakcji.  Jak zapewnia zespół redakcyjny Fenestra jest przestrzenią, w której studenci WNPiD mogą wyrażać swoje opinie, niezależnie od orientacji politycznej i światopoglądowej.


Sic! e-gazeta studencka

Jedną z redakcji działających na WNPiD jest portal internetowy. Portal studencki  powstał w 2008 roku i od początku prowadzi go Andrzej Piechocki. Nie ma dnia, w którym nie ukazywałyby się nowa informacja i zdjęcie lub infografika. W ośmiu zakładkach każdy czytelnik znajdzie coś interesującego dla siebie. Liczba zakładek wpływa także na różnorodność tematów poruszanych przez studentów wydziału. Portal jest dobrym miejscem do zdobywania dziennikarskich i redakcyjnych umiejętności, umożliwia także odbywanie praktyk studenckich. Patronuje różnym wydarzeniom nie tylko w środowisku akademickim.

Strona www: www.sic-egazeta.home.amu.edu.pl.

Studencka Agencja Fotograficzna

Jej członkowie mówią, że to najbardziej fotograficzne koło uczelni, a ich sztandarowym celem jest robienie coraz lepszych kadrów i fotograficzny rozwój. To grupa nieszablonowo spoglądających na rzeczywistość. Do zespołu należą studenci oraz pracownicy UAM. Studencka Agencja Fotograficzna próbuje swoich sił także w reklamie internetowej, pisaniu. Zespół tworzy filmy i reportaże.

Strona www: http://saf.edu.pl/