Data publikacji w serwisie:

Noc Naukowców 2021

Zachęcamy do udziału w jubileuszowej, 15-ej edycji Nocy Naukowców. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest od początku bardzo ważnym partnerem tego wydarzenia.

Dzięki naukowcom i studentom UAM w podróży po świecie nauki wzięła już udział wielotysięczna publiczność. Zwiedzający podążali krętymi korytarzami niedostępnych na co dzień laboratoriów, poznawali m.in. tajniki świata roślin i zwierząt, odkrywali zawiłe ścieżki historii, poznawali piękno innych języków oraz kultur, czy rozwiązywali zagadki matematyczne. Co istotne, każdy może nadal stać się częścią tej naukowej przygody.

Zgodnie z tegorocznym hasłem wydarzenia: „SOS dla Ziemi”, UAM przygotował wiele propozycji tematycznych, odnoszących się do kwestii ekologii i ochrony środowiska z perspektywy różnych dziedzin wiedzy. Z powodu nadal utrzymującego się zagrożenia epidemiologicznego, program został podzielony na świat wirtualny oraz realny. Ten pierwszy składać się będzie: z produkcji filmowych przygotowanych i zrealizowanych specjalnie na tę okoliczność, jak również transmisji, konkursów, relacji w trybie live na kanałach społecznościowych, czy komunikatorach wydziałowych. Ten drugi, limitowany i w ścisłym reżimie sanitarnym, odbędzie się w wybranych budynkach UAM.

Zapraszamy gorąco na transmisję live ze studia Nocy Naukowców, która prowadzona będzie na głównej stronie wydarzenia www.nocnaukowcow.pl we współpracy ze wszystkimi partnerami projektu, jak również do kanału VOD z programem uczelni biorących udział w jubileuszowej, 15. edycji wydarzenia. Ponadto, zachęcamy do odwiedzenia kanału Youtube dedykowanego Nocy Naukowców w UAM, bo to  właśnie tam po raz pierwszy, w dniu wydarzenia, swoje premiery będą mieć wszystkie propozycje zdalne, przygotowane przez wydziały i jednostki UAM. Będzie ciekawie!

„Eko TIK TOK”, „Pszczoła pod lupą”, „Klimat – ile faktów, ile mitów?”, „SOS dla ciemnego nieba”, „Piekarnia kosmetyczna”, „Eko-orimatyka”, czy „Hydrozagadka” – to tylko niektóre z tegorocznych propozycji przygotowanych przez naukowców UAM! Zapraszamy przed ekrany!

Noc Naukowców 24.09. od godz. 16:00.

Bądźmy razem, jak co roku.

Zobacz program wydarzeń

Oglądaj także studio live i kanał VOD