Rekrutacja 2024: przewodnik

Kandydaci, którzy w roku akademickim 2024/2025 chcą rozpocząć studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, mogą aplikować od 1 czerwca. Tego dnia na UAM rozpoczyna się rekrutacja na studia! Przypominamy, że od kilku lat proces rekrutacji odbywa się online.

Możesz aplikować na studia bez wychodzenia z domu. Musisz natomiast pamiętać, że rekrutacja to proces, który składa się z kilku etapów, a każdy z nich należy zrealizować w określonym czasie. Harmonogram rekrutacji jest znany już od kilku tygodni I dostępny na stronie uczelni. Ważne terminy znajdują się też na stronie kierunku w Systemie Internetowej Rekrutacji.

Konto w Systemie Internetowej Rekrutacji

1 czerwca 2024 możesz założyć konto w Systemie Internetowej Rekrutacji, w którym wykonasz wszystkie działania. Zachęcamy do zapoznania się z Systemem Internetowej Rekrutacji już teraz. Znajduje się on pod adresem rekrutacja.uam.edu.pl. Po założeniu konta otrzymasz możliwość wybrania kierunku (czasem nabór odbywa się na specjalność), wniesienia opłaty oraz wpisania wyników matury. Za pośrednictwem SIR otrzymasz także informacje o zakwalifikowaniu na studia.

Ile masz czasu, czyli harmonogram rekrutacji 2024

Rozpoczęcie rejestracji w Systemie Internetowej Rekrutacji będzie możliwe od 1 czerwca. Ostatni dzień na rejestrację konta dla kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz stacjonarne jednolite studia magisterskie to 11 lipca. Do 11 lipca musisz także dokonać zapisu na kierunek/ specjalność. To też deadline na opłacenie zapisu. Dotyczy to kandydatów podlegających postępowaniu kwalifikacyjnemu w trybie I (nowa matura) i II (stara matura). Wyniki postępowania rekrutacyjnego zostaną ogłoszone 19 lipca.

Wyszukiwarka kierunków

Jesteś zdecydowany na konkretny kierunek i chcesz upewnić się, że znajduje się w ofercie naszej uczelni? Chcesz sprawdzić, jakie kompetencje mają jego absolwenci i jakie perspektywy zawodowe Cię czekają? A może jeszcze nie zdecydowałeś się na konkretne studia i chcesz poznać całą ofertę UAM? Odwiedź wyszukiwarkę kierunków. Znajdziesz ją pod adresem rekrutacja.uam.edu.pl. Dzięki filtrom możesz wyświetlać kierunki alfabetycznie, według wydziału, stopnia, trybu, a nawet języka. Połączyliśmy wyszukiwarkę z SIR, dzięki czemu wszystkie działania wykonasz w jednym serwisie.

Masz więcej pytań? Odwiedź FAQ

Rekrutacja to dla Ciebie stresujący czas? Czujesz, że masz więcej pytań i wątpliwości niż odpowiedzi? Stworzyliśmy miejsce, które pomoże Ci przejść przez proces rekrutacji. Jest dostępne 24/7. Zebraliśmy najczęstsze pytania kandydatów i opracowaliśmy odpowiedzi, które są pomocne podczas rekrutacji. Odwiedź FAQ